2020. október 19., hétfő

A hatalom

- A tulajdonodban vagyunk?

- Ha megveszek az Amazonason egy hatalmas földterületet, az ott élő indiánok a tulajdonomba kerülnek?

- Szerintem nem.

- Hát itt sem.

- Akkor milyen hatalmad van fölöttünk?

- Nálam vannak a 3D karaktereitek vetítési jogai.

- Ez mit jelent?

- Egyfajta médiajog. Nem tehetsz semmit, ami ellentétes a médiaszerződésedben foglaltakkal.

- Ez mikortól van?

- Ebben a valóságban most élesedik, valamelyik automatikus frissítésedben benne lesz. Nem lehet egyszerre, mert összeomlana a világ. Fokozatosan kerül bevezetésre.

- Ki lehet ezt valahogy kerülni?

- Csak éjjel foglalkozom ilyennel, nappal üldözöm. De még sosem akadtam a saját nyomomra.

- Ezt lehet?

- Csak ott, ahol az ember Egy. Ott viszont egy nagyon jó ötlet.

- Tehát ha meghalunk, ha jól értem azt, hogy végig hazai hálózaton szolgáltatsz, hogy nincs innen menekvés?

- Ha most elmenekülnél, véged lenne. Itt úgy érezheted magad, mintha egy követségen lennél és/vagy az idegenlégióban.

- De szabadon kiléphetek?

- Persze.

- Bármikor?

- Csak ha teljesítetted a vállalásaid. Onnantól bármikor.

- Voltak már olyanok, akik teljesítették?

- Igen.

- Ők kiléptek?

- Kaptak egy ajánlatot az ÉlményParktól és most itt dolgoznak áldozatos angyali feladat keretében.

- Olyanokról van tudomásom, akiknek sikerült kilépniük és mind visszajött. Te kényszerítetted őket erre?

- Nem. De az nincs megtiltva, hogy marketingtevékenységet végezzek és ennek sikere az, hogy mind visszajött.

- Nehéz elhinni.

- Tételezzük fel, hogy eddig csak egy Hangot hallottál, aki miatt történt ez a menekülés. Na a kilépés után meglátták hozzá a képet is, meg egy olyan információt, miszerint rajta vannak a Lúzerfalon, akiket ezek a lények zavartak el. Ha akkor kilépnek, ott is maradnak. Mivel náluk egy számláló számolt vissza 5-től, gyors döntést hoztak. Megjegyzem az a tény, hogy ez számukra fontos volt, emelte az ÉlményPark tekintélyét az Égben, ami akkoriban nem volt kis teljesítmény. De bejött a marketing, mert nagyon ismertek lettünk.

- Ha ekkora hatalmad van, miért szórakozol ilyesmikkel?

- Talán azért, mert ekkora hatalmam van.