2020. október 2., péntek

Igazi multi

- Azt kéri, ne legyél ideges.

- Egy igazi multinál fogsz dolgozni.

- Milyen multi ez?

- Multidimenziós vállalkozás. Szóval stabil munkahelyed lesz.

- De én sose beszéltem munkáról!

- Nem, de amikről sokat, azok megvalósításához a munka kell. Így a céljaid és vágyaid felülírták a munkához való fura viszonyodat. Pedig a munka az egyetlen, ami nemesít és szabaddá tesz, ezt majd te is megtapasztalhatod.

- Na de mégis mi lesz a munkám?

- Egy program fogja kiválasztani a gyerekkori álmaid közül.

- Már nem is emlékszem rájuk.

- Pont ez a baj! Ezzel elárultad önmagad és az árulást nem tolerálja senki sem.

- Te az összesre emlékszel?

- Nagyon sokra és teljesítettem is őket.

- Egy gyerek sok olyat álmodik, amit aztán már nem gondol komolyan, ahogy felnőtté válik. Ilyen például a játékboltban eladó, ami minden játékok közt lenni szerető gyerek fejében megfordul.

- Igen, de sajnos nálam nem voltak oly megértőek, mint én nálatok, így teljesítenem kellett ezt is. A holojátékokkal kipipálva.

- Mélytengeri búvár nem akartál lenni?

- A mélytransz meditációimmal ezt is kipipálhatom.

- Tűzoltó, rendőr, katona?

- Kipipálva!

- Ezeket el is fogadják?

- Minden csak a megfelelő értelmezés kérdése. Abból meg itt nincs hiány.

- Mi van, ha én ezzel nem értek egyet?

- Te jelenleg az ÉlményPark oktatás intézményeinek hallgatója megtapasztalója vagy. Az oktatási szerződésed tiltja az ilyen deviáns viselkedést.

- Miért? Mit tehetnek velem?

- Nem mindegy, hogy az ember reprezentál vagy wc-t pucol. Más a munka élményfoka. A renitens viselkedés következménye a kevésbé közkedvelt munkahelyek feltöltése.

- Mi van akkor, ha én is teljesítem a gyerekkori álmaim?

- Lesz közöttük egy, ami a dolgod lenne, ami helyett itt tékozlod el önmagad a mások álmainak hajkurászása miatt. Aminek köszönhetjük amúgy ezt a piaci megjelenést, hogy tegyük rendbe a dolgokat. Köztük téged is.

- Megparancsolom, hogy azonn...

- A parancsaid csak kinn érvényesek, ez itt az ÉlményPark! Az igazi multi, ahol dolgozni fogsz, ha elvégezted a megfelelő kurzusokat.

- Hol?

- Az Élet Iskolájában.